niedziela, 21 stycznia 2018

Ulubione wydawnictwa ŚBK

Witam!

Pamiętacie jak w grudniu napisałam post o tym co chciałabym znaleźć pod choinką? Ogólnie dostałam coś dużo lepszego! Jednak nie o tym dzisiaj :).

Tematem na post stycznia jest: ulubione wydawnictwo Śląskich Blogerów Książkowych!

Ja jakoś nie potrafię jednoznacznie określić, które z wydawnictw jest moim ulubionym. Postanowiłam więc podzielić sobie ten temat na różne kwestie związane z wyborem ulubionych wydawnictw. Ktoś zapytał mnie o to już wcześniej i zapytałam jak w ogóle mam rozumieć pojęcie "ulubione wydawnictwo", to takie do którego nie mam żadnego "ale" i ufam im bezgranicznie. Jeżeli tak patrzeć to nie mam ulubionego wydawnictwa.


1) Fabuła, czyli wydawnictwo, którego książki interesują mnie fabularnie to chyba najczęściej czytam książki wydane przez Świat Książki. Dodatkowo większość z nich jest bardzo ładnie wydana!

2) Okładka! Wiadomo, nie oceniaj książki po okładce, ale jednak coś musi do nas krzyknąć w księgarniach. Coś musi sprawić, żeby pierwsze wrażenie było pozytywne. Coś musi sprawić, że zwrócimy uwagę na daną książkę. Zazwyczaj naszym pierwszym kontaktem z książką jest okładka i ona jest bardzo ważna! Graficznie najbardziej podobają  mi się książki Czwartej Strony. Są estetyczne i bardzo ładne! Jednak co do treści to niestety mam coraz więcej wątpliwości...


3) Jak mogliście zauważyć, bardzo lubię książki Wydawnictwa Kobiecego, ale to już kwestia gatunku. Czasami dla odskoczni od motywów fantastyki i przeszłości mam ochotę na coś kobiecego, erotycznego i w ogóle. Wtedy bez wahania zaglądam co nowego w Kobiecym ;).

Tak więc pod tymi względami lubię te trzy wydawnictwa. Jednak do każdego mam jakież zażalenia. Więc nie zostawię was z odpowiedzią, a z czymś w rodzaju przemyśleń ;). Może wy macie ulubione wydawnictwo?

10 komentarzy:

 1. Ciekawy post ale ja osobiście raczej nie zwracam uwagi na wydawnictwo podczas brania książek.

  Pozdrawiam
  http://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej u mnie podobnie jeśli nową o wydawnictwach. :)

  Pozdrawiam,
  Luna Fisher

  OdpowiedzUsuń
 3. Obecnie moje ulubione to Kobiece, Czwarta strona i Galeria książki. OD nich prawie wszystkie książki mi sie podobają pod względem graficznym i fabularnym :D Chociaż Szósty Zmysł, MAG i YA też są na wysokiej pozycji :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi chyba najbardziej pasuje ostatnio Czwarta Strona, fakt, że czasem mają też nietrafione pozycje, ale większość tego co wydają zdecydowanie do mnie przemawia, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba jestem jakaś dziwna, bo ja nigdy nie przywiązuje wagi do tego jakie jest wydawnictwo książki i nigdy nie kierowałam się tym przy wyborze lektury do czytania :D

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja musiałabym się mocno zastanowić pewnie nad wyborem ulubionych wydawnictw :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja nie mam ulubionego wydawnictwa, bo szczerze mówiąc jakoś specjalnie nie patrze na to kto wydał daną książkę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja chyba najbardziej ufam wydawnictwu Mag :) Czwarta Strona faktycznie wydaje okładkowe cuda :)
  Book Beast Blog

  OdpowiedzUsuń
 9. Szczerze, chyba nie mam ulubionego Wydawnictwa :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dość ciekawy post, ja nie przywiązuję do tego większej uwagi, ale Papierowy księżyc i NieZwykłe to jedne z moich ulubionych :)

  Pozdrawiam ciepło,
  Sara z Pełna kulturka

  OdpowiedzUsuń