środa, 30 listopada 2016

Girl Online - Zoe Sugg

Czy poznaliście już Penny? Zwyczajna nastolatkę, która pewnego dnia postanawia za namową ojca rozpocząć pisanie pamiętnika... ale jakoś tego nie poczuła. Postanawia pisać bloga. Panie, Panowie przed wami Girl Online.

Jak zawsze chciałabym się zatrzymać chwilę przy okładce. Prosta składająca się z ośmiu zdjęć, serduszka oraz w centrum uwagi tytuł Girl Online, a zaraz pod nim autor. Moim zdaniem jest to urocze, bardzo lubię okładki, na których nie dzieje się tak dużo jak to czasem bywa. Mamy tutaj zdjęcia nawiązujące do kilku ważniejszych momentów z książki. Niestety nie spotkałam się z książką w miękkiej okładce, a szkoda ponieważ wiem, że niektórzy nie lubią twardych okładek! Osobiście preferuję miękką :).

Jesteście ciekawi co w sobie kryje ta oto książka przeznaczona dla nastolatek? Zapraszam dalej.

Penny, nastolatka, córka, siostra, przyjaciółka, artystka. Penny jakiś czas temu przeżyła z rodzicami wypadek samochodowy, co prawda nic nikomu się nie stało, jednak od tamtej pory miewa częste ataki paniki. Jej pasją jest fotografia, w pewnym sensie aparat jest "przedłużeniem" jej ręki. Nosi go zawsze i wszędzie. Rodzice Penny prowadzą salon ślubny, oprócz ogromnego asortymentu sukien ślubnych, również je organizują.

Elliot, przyjaciel Penny, sąsiad, gej. Zafascynowany modą, w końcu wszystko czego się dotknie tworzy niesamowite stylizacje. Spędza wszystkie święta z rodziną Penny. Jego rodzice nie zwracają za bardzo na niego uwagi.


Noah, nowojorskie rock ciacho. Przystojny, uroczy, mądry, utalentowany muzyczni. Chłopak z tajemnicą... Chyba nie muszę więcej mówić aby się w nim zakochać ;)? 

W książce poznajemy życie nastolatki, dziewczyny, która chce coś osiągnąć ale się boi. Jej "przyjaciółka", która za bardzo nie pomaga, a wręcz przeszkadza Penny we wszystkim czego się tylko dotknie nie poprawia jej humoru. Wszystko się zmienia, gdy (w pewnym sensie) za radą swojego taty Penny zaczyna pisać blog. Blog, który pomaga poukładać jego autorce jej własne myśli, zmienić wiele rzeczy w swoim życiu oraz poradzić sobie z kilkoma faktami. Same plusy prawda? 

Wszystko się zmienia, gdy rodzice Penny otrzymują ofertę zorganizowania ślubu w Nowym Jorku, wylatują tam na święta. Penny przerażona już samym lotem jest niechętna do lotu. Jednak dzięki mamie oraz Elliotowi jakoś udaje jej się bezpiecznie dolecieć do Nowego Jorku, do miejsca w którym zmieni się jej całe życie. Poznaje tam przystojnego chłopaka, Noah jest wnukiem kobiety odpowiedzialnej za catering na weselu organizowanym przez rodziców Penny. Noah pokazuje Penny miasto, swoje ulubione miejsca, jednak nie mówi nic o sobie. Jest to nastolatek skrywający pewną tajemnicę, która po raz kolejny przewróci życie Penny do góry nogami.

Tyle o fabule, cokolwiek więcej napiszę to zdradzę coś ważnego. Tak więc przejdę do ogólnej oceny książki. Historia Penny nie zaskakiwała mnie jakoś specjalnie, jest to może fakt tego, że mam na karku swoje lata, pisemek dla nastolatek się naczytałam "za młodu", tak samo widziałam już nie jeden film. Nie zmienia to jednak faktu, że do tej pory (kilka miesięcy po przeczytaniu książki) ciągle myślę o niej z przekonaniem, iż była to urocza lektura. Często wracam myślami do głównej bohaterki myślami, tak samo Noah skradł moje serce ♥. Bardzo dobrze rozbudowane postacie oraz urocza historia powodują, że wybaczam lekturze przewidywalność. Pamiętajmy, że każda historia została już opowiedziana ;).

Pozdrawiam ;)


WYNIKI! Pojawią się już w tym tygodniu! :) 

3 komentarze:

  1. Widziałam gdzieś w księgarni tę książkę i jak pięknie jest wydana! I ogólnie wydaje się być taka urocza. ;) Jak na razie raczej po nią nie sięgnę, ale może kiedyś? ;) Szkoda tylko, że mało w tej książce autorki, która się pod nią podpisuje, a więcej ghostwriterki. ;/

    OdpowiedzUsuń
  2. Przeczytałam całą serię i bardzo mi się spodobała :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Jakoś mnie do niej nie ciągnie, może to nie mój typ książek..

    OdpowiedzUsuń